لزوم تعریف پیوست گردشگری برای پرونده‌های ثبتی سه‌گانه گردشگری طبیعی، سلامت و مذهبی قم را مقصد گردشگری می کند – گردشگری

یکشنبه 28 خرداد 1396 11:52 ق.ظنویسنده : نویسنده

 مفیدستان:

معاون رئیس‌جمهوری در سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم تأکید کرد؛

لزوم تعریف پیوست گردشگری برای پرونده‌های ثبتی/ سه‌گانه گردشگری طبیعی، سلامت و مذهبی قم را مقصد گردشگری می کند

خبرگزاری آریا- معاون رئیس‌جمهوری در سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم که صبح امروز ۱۶ خرداد ۹۶ در استانداری قم برگزار شد تأکید کرد که تعریف پیوست گردشگری برای پرونده‌های ثبتی از ملزومات استفاده از ظرفیت‌های گردشگری است.
به گزارش خبرگزاری آریا، زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این جلسه ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و تبریک انتخاب هوشمندانه ملت ایران گفت: «ملت ایران نشان دادند که عقلانیت و بلوغ سیاسی‌شان در حدی است که می‌توانند در هر شرایط سختی بهترین انتخاب را انجام دهند. امیدوارم دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران در دولت دوازدهم بتواند در تحقق تعهداتی که در کارزار انتخابات ارائه کرد موفق باشد و کمک گرفتن از تمام مدیرانی که در دولت یازدهم در سطح استان‌ها تلاش کردند که رئیس‌جمهوری بتواند به اهدافش دست پیدا کند، ادامه پیدا کند و در دولت دوازدهم نیز شاهد قدم‌های مؤثر جدی دولت باشیم تا به اعتماد دوباره مردم پاسخی درخور داده شود.»
او با اشاره به اینکه امسال در بحث اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را به‌عنوان محور داریم، گفت: «پیش‌فرض قرارگاه اقتصاد مقاومتی این است که در سال ۹۵ هماهنگی‌های بین‌دستگاهی، جهت‌گیری‌ها و گفتمان‌سازی ایجاد شده است و در سال ۹۶ باید مشخص کنیم که این جهت‌گیری‌ها چه میزان تولید و اشتغال می‌تواند ایجاد کند.»
احمدی‌پور با بیان اینکه مسیر حرکت اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ را مقام معظم رهبری در ابتدای سال برای ما مشخص کردند، گفت: «یکی از مسائل مهم این است که در قالب بهبود فضای کسب‌وکار، باید بحث واگذاری‌ها به‌صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، کاهش تصدی‌گری دولت، واگذاری به بخش خصوصی، تسهیل‌گری دولت برای استفاده بهتر از امکانات موجود مورد توجه قرار گیرد.»
او ادامه داد: «دولت باید این تسهیل‌گری را انجام دهد تا در سال ۹۶ در بحث واگذاری‌ها موفق‌تر عمل کنیم تا بتوانیم بسته خروج از رکود را در قالب افزایش تولید ارائه کنیم. در این زمینه شناسایی مزیت‌ها برای هر استان و خلق ثروت بر اساس آن یکی از اولویت‌های جدی است.»

توسعه صنعت‌ومعدن، گردشگری، آی‌تی و انرژی‌های نو، جهت‌گیری قم در اقتصاد مقاومتی
معاون رئیس‌جمهوری تأکید کرد: «قرار نیست همه استان‌ها در همه زمینه‌ها اقداماتی را انجام دهند، بلکه باید با توجه به ظرفیت هر استان برای آن استان برنامه‌ریزی کرد. استان قم جهت‌گیری خود را بر بحث توسعه صنعت‌ومعدن، گردشگری، آی‌تی و انرژی‌های نو متمرکز کرده است. این جهت‌گیری‌ها می‌توانند زیربناهای مورد نیاز برای توسعه استان را فراهم کنند. البته مشخص نشده است که اگر بخواهیم در توسعه گردشگری عمل کنیم کدام محور توسعه برای استان قم می‌تواند مدنظر باشد.»
او با اشاره به اینکه بحث گردشگری زیارت یکی از اولویت‌های مهم استان قم است، گفت: «اگربتوانیم برنامه مشترک سه‌گانه طبیعت‌گردی، سلامت و زیارتی برای گردشگری استان قم را مدنظر قرار دهیم، به نتیجه مطلوب‌تری دست پیدا می‌کنیم، ظرفیت‌های موجود استان قم می‌تواند هر سه جنبه را پوشش دهد. باید جهت‌گیری در توسعه زیرساخت‌ها را به این سمت حرکت دهیم. استان قم در حال حاضر به‌اندازه سایر استان‌ها، استان محل اقامت برای گردشگران نیست، بنابراین مهم است که مشخص کنیم برای این استان قصد داریم چه میزبانی‌هایی را برعهده بگیرید، چه تعهداتی را در مناسبات و رویدادهای بخش گردشگری بر عهده‌ بگیرید، چه مشارکت‌هایی در برنامه‌های استان‌های مجاور داشته باشید و… این تعاریف کمک می‌کند که ظرفیت‌های گردشگری استان قم را معرفی کنید.»

لزوم تبلیغات و معرفی ظرفیت‌های استان قم
معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه چندان نمی‌توان بر روی گردشگران مذهبی مدیریت چندانی داشت، گفت: «باید در ازای تغییر زیرساخت‌ها، در ذهنیت گردشگری که وارد استان می‌شود نیز تغییراتی ایجاد کرد، باید در بحث تبلیغات و معرفی ظرفیت‌های استان قم جدی‌تر عمل کنید. می‌توان با تهیه بروشورهایی جاذبه‌های استان را به گردشگران معرفی کرد. گردشگری که از قم عبور می‌کند باید مطلع شود که اگر در قم سکونت کند می‌تواند از چه ظرفیت‌هایی بهره ببرد، می‌توان در تمام رستوران‌ها و مراکز خدماتی‌رفاهی، جذابیت‌ها و ظرفیت‌های استان را در بیلبوردهای تبلیغاتی معرفی کرد.»
او تأکید کرد: «این‌که نتوانسته‌ایم در مجموع از ظرفیت‌های استان برای افزایش گردشگر استفاده کنیم، علاوه بر توسعه نیافتن زیرساخت‌ها مربوط به این است که برای هیچ‌کدام از پرونده‌های ثبتی، پیوست گردشگری تعریف نکرده‌ایم، این مشکل به استان قم مربوط نیست و به سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برمی‌گردد. تا زمانی که برای پرونده‌های ثبتی پیوست گردشگری تعریف نشود، آورده چندانی برای استان‌ها و کشور نخواهد داشت.»

قم را به‌صورت شهری هوشمند و خلاق معرفی کنیم
احمدی‌پور بیان کرد: «در قالب گردشگری باید به سمتی پیش برویم که قم را به‌صورت شهری هوشمند و خلاق معرفی کنیم. بازخوانی الگوی زیست مذهبی یکی از ظرفیت‌های خوبی است که در استان وجود دارد. معرفی این الگوی زیست می‌تواند برای تورهای دانش‌آموزی و تورهای گردشگری بسیار جذاب باشد.»
او با تأکید بر اینکه قم باید تورهای مشترک با استان‌های هم‌جوار برگزارکند گفت: «این تورهای مشترک می‌تواند به ماندگاری بیشتر گردشگر در استان قم کمک بزرگی کند. همچنین بحث توسعه گردشگری داخلی در تمام استان‌ها بیشتر رویدادمحور است، درحالی‌که برای توسعه گردشگری داخلی برای تمام ایام سال برنامه‌ریزی کنیم.»
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به این‌که کارگاه‌گردی، بازدید از اماکن تاریخی، بازدید از بیوت علما و شخصیت‌ها و…ظرفیت‌هایی برای توسعه گردشگری است، گفت: «می‌توان با شبکه کردن این ظرفیت‌ها، گردشگری داخلی استان را توسعه داد. در دنیا تنها چهاردرصد به گردشگری بین‌المللی منوط شده است و ۹۶درصد به گردشگری داخلی برمی‌گردد.»

نیاز به یک موزه قوی
او درباره راه‌اندازی موزه تاریخی قم گفت: «اگر بخواهید قم را به‌عنوان مقصد گردشگری تبدیل کنید، حتما به یک موزه قوی نیازمند هستید. همچنین باید تیمچه قم را تقویت کرد زیرا این تیمچه در موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی قرار گرفته است. سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز آمادگی خود را برای همکاری با استان اعلام می‌کند.»
احمدی‌پور تأکید کرد: «مهم است که قم بتواند بخشی از سهمیه‌‌ای را که به‌جهت میزبانی رویدادها به تهران اختصاص پیدا می‌کند، به‌خود اختصاص دهد. می‌توان بخشی از رویداد‌ها و همایش‌های ملی و بین‌المللی را به قم هدایت کرد. در ستاد ملی تبریز ۲۰۱۸ نیز قرار شد که همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران را به تبریز ببریم. از طریق همین شبکه‌هایی که در بحث گردشگری در دنیا به‌ویژه کشورهای اسلامی وجود دارد، می‌توان یک سال برای قم میزبانی گرفت تا ظرفیت‌های استان قم تقویت شود.»
او افزود: «البته بیش از هر چیزی باید بحث تبلیغات و بازاریابی را به‌صورت جدی دنبال کنید و با شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی و ملی ظرفیت‌های استان خود را معرفی کنید.»

سرمایه‌گذاری روی سه‌گانه گردشگری طبیعی، سلامت و مذهبی
معاون رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: «باید روی سه‌گانه گردشگری طبیعی، سلامت و مذهبی سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید گروه‌های مختلف گردشگران و سرمایه‌گذاران را به این استان جذب کنید. سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز به شما کمک خواهد کرد. در همه این زمینه‌ها در کنار شما خواهیم بود تا ظرفیت‌های استان بیشتر معرفی شود.»
او با اشاره به اینکه در بسته اقتصاد مقاومتی، توسعه صنایع‌دستی را نیز داریم، گفت: «صنایع‌دستی می‌تواند بخش لاینفک توسعه گردشگری داخلی باشد و اشتغال را برای ما با کمترین هزینه ایجاد کند.»
احمدی‌پور با اشاره به توسعه و اتصال به شبکه ریلی در این استان گفت: «با نگاه خاص دولت به توسعه شبکه ریلی و جاده‌ای این برنامه می‌تواند یکی از مزیت‌های استان باشد.»
او افزود: «خوشحالم که استان قم جهت‌گیری خود را مشخص کرده است، گمان می‌کنم با این اقدامات بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی در بحث “اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال” در استان قم باشیم.»
معاون رئیس‌جمهوری همچنین امروز با سفر به همدان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این استان شرکت خواهد کرد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب لزوم تعریف پیوست گردشگری برای پرونده‌های ثبتی/ سه‌گانه گردشگری طبیعی، سلامت و مذهبی قم را مقصد گردشگری می کند – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :لزوم تعریف پیوست گردشگری برای پرونده‌های ثبتی/ سه‌گانه گردشگری طبیعی، سلامت و مذهبی قم را مقصد گردشگری می کند – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d9%84%d8%b2%d9%88%d9%85-%d8%aa%d8%b9%d8%b1%d9%8a%d9%81-%d9%be%d9%8a%d9%88%d8%b3%d8%aa-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4%da%af%d8%b1%d9%8a-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%8a-%d9%be%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af%d9%87%e2%80%8c/
آخرین ویرایش: - -

 
چهارشنبه 7 اسفند 1398 06:02 ب.ظ
Hi there, this weekend is nice for me, since this time i
am reading this enormous educational article here at my house.
چهارشنبه 7 اسفند 1398 06:28 ق.ظ
Reduce the stress in your own life. Hearing that nonstop
buzzing audio in your ear could make you feel stressed and irritated,
and also you don't want do anything to increase that tension. If you deal with your time and
effort, then you certainly won't be as rushed.
Also, operate to resolving emotionally charged problems. Reducing the tension in your own life may
also lessen the results of tinnitus on your daily life.
Source: https://21bridges.org/
سه شنبه 6 اسفند 1398 02:56 ب.ظ
It'ѕ rеmɑrkable to go to see this site and reading tthe views of alll colleаgues regarding this post, ѡһile I am aⅼso
eager of getting knowlеdge.
سه شنبه 6 اسفند 1398 02:50 ق.ظ
Hi Dear, are you truly visiting this site regularly,
if so after that you will without doubt obtain ggood knowledge.
دوشنبه 5 اسفند 1398 02:06 ق.ظ
I visited many sites however the audio quality for audio songs present at this site is in fact excellent.
یکشنبه 4 اسفند 1398 09:28 ب.ظ
Hi therе, I desire to suЬscriƅe for thgis webpage to obtain newest updates,
thus where can i do it pleɑse assist.
یکشنبه 4 اسفند 1398 05:59 ق.ظ
Dropping weight quite often is a huge assistance
to anyone that is coping with sleep apnea. If a person carries a
neck area circumference of 17 " or higher, they are more likely to develop sleep apnea. Receiving finer will lower the level of tension on your trachea, meaning more air will get to the lungs as you sleep. Source: https://f9vindiesel.blogspot.com/2020/02/fast-and-furious-will-have-tenth-film.html
شنبه 3 اسفند 1398 01:15 ق.ظ
Hello there! Quick question that's completely off topic. Do you know how to make your site
mobile friendly? My blog looks weird when viewing from my iphone.
I'm trying to find a theme or plugin that might be able to resolve this issue.
If you have any suggestions, please share. Many thanks!
جمعه 2 اسفند 1398 05:25 ب.ظ
Quality posts іs the maiin to atgtract the users to paʏ a quock visit the site, that's what this site is
providing.
جمعه 2 اسفند 1398 07:34 ق.ظ
Howdy I am so happy I found your webpage, I really found you
by mistake, while I was searching on Yahoo for something else, Regardless I am here
now and would just like to say thanks for a remarkable
post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don't have time to read it all at the moment but I have bookmarked it and
also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please
do keep up the awesome work.
جمعه 2 اسفند 1398 03:27 ق.ظ
I take pleasure in, lead to I found exactly what I was taking a
look for. You've ended my four day lengthy hunt! God Bless you man.
Have a great day. Bye
چهارشنبه 30 بهمن 1398 11:29 ق.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
You definitely know what youre talking about, why
waste your intelligence on just posting videos to your
blog when you could be giving us something informative to
read?
سه شنبه 29 بهمن 1398 11:06 ق.ظ
custom term paper http://termpapernfu.com/ - term paper writers writing term paper help <a href="http://termpapernfu.com/#">college term papers for sale</a> buying a term paper
سه شنبه 29 بهمن 1398 04:05 ق.ظ
what is a legit online payday loan http://onlineloansdhx.com/ - payday loans online coupon codes secure cash loans online <a href="http://onlineloansdhx.com/#">direct payday loan lenders online no credit check</a> payday loans in maryland online
یکشنبه 27 بهمن 1398 08:56 ب.ظ
Suffering From Allergy symptoms? Attempt These Established Strategies!

Source: https://thewomaninthewindow.org/
شنبه 26 بهمن 1398 05:22 ب.ظ
Make sure that you and your family obtain their annual flu virus
chance. This means that you should get all common measures to prevent illness, like hands washing, as well as getting vaccinations that
will stop you from receiving sick. Source: https://freeguyryanreynolds.blogspot.com/2020/02/de-free-guy-adventure-comedy-trailer.html
شنبه 26 بهمن 1398 09:21 ق.ظ
مطالب اینترنتی - لزوم تعریف پیوست
گردشگری برای پرونده‌های ثبتی سه‌گانه گردشگری طبیعی، سلامت و
مذهبی قم را مقصد گردشگری می کند – گردشگری http://capsaqiu.id
شنبه 26 بهمن 1398 07:12 ق.ظ
There is not any acknowledged cure for symptoms of asthma it really is a lifelong
condition.Your way of life shouldn't visit a standstill when you have been diagnosed with bronchial asthma.
This short article will explain to you some ways you can deal with asthma successfully.
Source: https://thewomaninthewindowjennifer.blogspot.com/2020/02/the-woman-in-window-amy-adams-is.html
شنبه 26 بهمن 1398 06:39 ق.ظ
It is truⅼy a great and helpful piece of infоrmation. I'm satisfied that you simply ѕhаred this useful information with
us. Pⅼease stay us up to date liкe this. Thank you for sharing.
پنجشنبه 24 بهمن 1398 10:21 ب.ظ
I love reading an article that can make people think. Also, thanks
for allowing for me to comment!
پنجشنبه 24 بهمن 1398 10:03 ب.ظ
I am regular visitor, how are you everybody?
This piece of writing posted at this website is really fastidious.
پنجشنبه 24 بهمن 1398 09:47 ب.ظ
You really make it seem so easy with your presentation but I find
this topic to be really something which I think I would never understand.

It seems too complex and very broad for me. I am looking forward
for your next post, I'll try to get the hang of it!
پنجشنبه 24 بهمن 1398 08:12 ب.ظ
Your one-stop shop to Asia's biggest intercourse destination, find Tokyo Escorts,
Brothels, Sensual Rubs, Blowjob Bars, Strip Groups, Sex
Solutions and a lot more!
پنجشنبه 24 بهمن 1398 06:40 ق.ظ
Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is valuable and all. Nevertheless think of if you
added some great images or video clips to give your posts more, "pop"!
Your content is excellent but with pics and clips, this website could
certainly be one of the very best in its field.
Terrific blog!
چهارشنبه 23 بهمن 1398 06:00 ب.ظ
Đề cập đến việt naam thì chẳng thể nào không
nhắc đến các các mónăn tuyệt vời của đất nước họ.
tận dụng cao nhất nguồn gia vị đã có sẵn để chế biến ra những món ăn thơm ngon. các đầu
bếp nơi đây không cần là đầu bếp 5 sao mới biết kết hợp Các nguyên liệu
cần có and hương liệu gia vị với nhau.
phụ thuộc vào trí thông minh and tài hoa mà ăn uốngxứ Việt luôn luôn có những các món ăn làm nức lòng thực khách.
Giữa muôn trùng mỹ thực thì sẽ cực kỳ
khó để fan tìm thấy quyết định đúng chuẩn sẽ thử món thức
ăn nào trước. Văn hoá ăn uống nước ta thật sự đã
đem lại không ít món ăn là đại diện ưu tú nhất.

không còn để bàn cãi nữa, những món ăn dưới đây đều là các món không
hề không nếm một lần.
چهارشنبه 23 بهمن 1398 08:38 ق.ظ
Once you have a well established network, this is
an excellent destination to come to every day to
analyze opportunities in a very concise fashion.
This gains the group more credibility, and increases the number
of individuals who can be invited to participate the newest group.
Gather others - The initial approach would be to start by simply
inviting others to attend your groups or making announcements for your associates.
سه شنبه 22 بهمن 1398 06:36 ب.ظ
I think this is among the most vital info for me. And i'm glad
reading your article. But wanna remark on some general things,
The website style is wonderful, the articles is really excellent : D.

Good job, cheers
سه شنبه 22 بهمن 1398 04:51 ب.ظ
premium essay writing service http://essaywritersrpl.com/ - writing essay help good customer service essay <a href="http://essaywritersrpl.com/#">write my essays</a> websites for essay writing
دوشنبه 21 بهمن 1398 03:30 ب.ظ
Once you have a well established network, this is an excellent location to come to every day to check opportunities in a concise fashion.
This gains the group more credibility, and enhances the amount of people that
can be invited to sign up the new group. He is the Linked - In master and is
also an obvious figure in the sports world.
دوشنبه 21 بهمن 1398 11:58 ق.ظ
Neɑt blog! Is your theme cuatοm made or did you downlоad it
from ѕomewhere? A design like yours wth a few simple tweeks would really make my
blog ѕtand out. Plеase let me know where
you got your design. Kudos
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو